Bicykle - Jarný šprint Bystrička - Vetroplach magazin

Jarný šprint Bystrička

27.04.2010
jarny-sprint-bystricka                    Sobota, krásne jarné počasie a okolo Martina nevidno takmer nikoho na bajku – čo sa deje? Všetci sú na Bystričke! Bajkeri z BEER INSIDE TEAMu sa podľa vlastných slov inšpirovali „ŠprintPolomom“ v susednej Žilinskej kotline a v sobotu 24.4.2010 usporiadali premiérový ročník časovky do vrchu. Deň pred štartom takmer 200 mien v štartovke, optimistická predpoveď počasia, primeraná trať a symbolické štartovné sľubovali profíkom, aj hobíkom príjemné nabudenie na blížiace sa maratóny.
Široká trať bez technických zákerností, aj s malým zjazdíkom na vydýchnutie v strede, kombinácia asfaltového rozjazdu cez dedinu, rozbitej lesno-lúčnej asfaltky, nesmrteľnej vojenskej betónky a záverečnej zvážnice. Toto si nakoniec vyskúšalo 191 bike-pozitívnych ľudí. Štartovalo sa od 10:00 v 30-sekundových intervaloch. Takže okolo obeda bol už posledný v cieli a mohlo sa začať spúšťanie do doliny, rátanie časov, obedovanie, vykecávanie a o druhej aj vyhlasovanie. Organizátori si to tiež všetko na prvý raz vyskúšali naostro a dopadlo to pre nich výborne. Kategórií a cien bolo až-až, kto nebol na bedni, isto niečo trhol v prebohatej tombole. Výsledky sa na domovskej stránke pretekov objavili už podvečer.
Tu len zopár fotiek ako trate, ostatné na facebooku. V Turci zdá sa vzniká podarená jarná akcia na rozjazd do pretekovej bajkerskej sezóny.

RiPo

Fotky Jarný šprint Bystrička


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4424041