Bicykle - Kurz inštruktor cyklistiky - Vetroplach magazin

Kurz inštruktor cyklistiky

31.10.2007
kurz-instruktor-cyklistiky

Naše auto práve prešlo cez hraničný prechod Makov. Opachu pohraničnej budovy ani nestihli poriadne dostavať a už pomaly prestáva mať zmysel. Sme v Čechách, pardon, vlastne na Morave či v Sliezsku? To je jedno, hlavne aby bola sranda. Blížime sa k mestečku Hradec nad Moravicí, nášmu dnešnému cieľu. Kúsok pred ním odbočíme ku kempu, ktorý bude na nasledujúce tri dni naším sídlom.
          Chlapci z Opavy tu organizujú kurz:"Instruktor cyklistiky". Na túto akciu som natrafil len náhodou pri surfovaní po internete. Cena 2500Kč sa nám nezdala až tak veľa, Bicykle sú už dlhší čas našimi často používanými nástrojmi a tak sa nám zachcelo spoznať neznámy kraj, nových ľudí, naučiť sa niečo nové a k tomu získať:"Aj nejaký ten preukaz". A tak tu teraz so Slávkou a Džugom vyberáme bajky z auta. Ako povedal Džugo po vzhliadnutí galérie na webe: "Videl si, na každej fotke tam bolo pivo, to nejako prežijeme." Toľko jeho optimistický dojem.

          Na druhý deň, hneď po raňajkách začíname zostra: rozdelíme sa do troch skupín, tú našu si vezme na starosť Pavel. Mladý chalan si nás berie bokom a dozvedáme sa dnešný program: technika jazdy a zjazd na horskom biku. Prvé hodiny drvíme rôzne rovnovážne a technické cvičenia, brzdenie, skoky. Som vo svojom živle, napriek 14 rokom na horskom bicykli sa dozvedám veľa nového a niektoré cvičenia si budeme opakovať určite aj doma.

          Neskôr sa presunieme do zámockého parku, kde Pavel vytiahne svoj zjazdový stroj: " A ide sa na schody!" Po tom, ako všetci vytraseme Pavlov zjazďák na schodoch, sa sústredíme na najkrajšie zjazdíky v okolí. Vo výbere Pavlovi výdatne pomáhajú dvaja domáci borci Víťa a Míša. Popri jazdení si samozrejme doprajeme aj teoretické pauzy v miestnych hospodách. S chalanmi sa čoskoro naladíme na rovnakú vlnovú dĺžku, máme si čo povedať. Večer sa ubicyklovaný stretneme ešte všetci na prednáške.

          Ďalšie dva dni absolvujeme túry v okolí, najmä trasy pri riečke Moravice sú nádherné. Večer je ešte zakončený vždy prednáškou. Celé okolie sa vyznačuje veľkou hustotou hospod. Ako sme sa dočítali na reklamnom letáku v kempe je tu dokonca cyklotrasa, kde na 80 km pripadá vyše 40 hospod...

          Celý kurz prebehol vo výbornej uvoľnenej atmosfére, ktorú nenaštrbily ani ranné výpadky vody v kempe. Po troch dňoch sme unavení a spokojní. Nielen s preukazom a s peknými zážitkami z túr v nádhernom prostredí, ale predovšetkým s novými priateľstvami, spoznali sme tu naozaj partiu dobrých týpkov. Odchádzame s predsavzatím zúčastniť sa aj vodáckeho kurzu, ktorý Opaváci organizujú.
www.sportovnikurzy.cz

M. Bartoň

Fotky Kurz inštruktor cyklistiky


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4421008