Cez Kopanec už len na bicykli

16.05.2010
cez-kopanec-uz-len-na-bicykli                    Asfaltka medzi Stratenou a Hrabušicami vedúca po okraji Slovenského raja priťahuje cyklistov už dávno. Pamätám si ešte ako sme tam pred rokmi šli na aute. To je však dnes už minulosť a dnes je táto cesta cez sedlo Kopanec pre motorové vozidlá uzavretá. Takto sa z nej stal ešte zaujímavejší cieľ pre cyklistov. Kvalita asfaltu už cestným cyklistom moc nepraje aj keď možnosť pekných okruhov cez Popovú alebo okolo Slovenského raja ich stále láka.
Ideálne je použiť tátoša s hrubšími gumami a pekný okruh sa črtá napríklad pri použití Glackej cesty cez Slovenský raj. (nie je tam oficiálna cyklotrasa). V každom prípade takých pekných, dlhých ciest bez áut až tak veľa pod Tatrami nie je a tak cesta pre domácich notoricky známa by mohla byť zaujímavá aj pre turistov.
Pre nás je táto cesta zaujímavá hlavne v čase "monzúnu", keď dažde spravia z lesných ciest za pomoci traktorov blatodrom.
M.Bartoň

Fotky Cez Kopanec už len na bicykli

Diskusia

RE: Cez Kopanec už len na bicykli
Ripo 10.08.2019
Veľmi zaujímavé informácie o nevšedných prírodných hodnotách Kopaneckých lúk: https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/ clanok/ 522049-tuto-sobotu-vo-vikende-najbohatsie- luky-sveta-su-na-slovensku-a-su-na-odpis/? fbclid=IwAR3BereHMfmCMp_50fz5ksqTqMrR t9teKixyOOtGV7rq-2LZA50_Rjm_puM

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri