Karpos Quick Pants

14.07.2018
karpos-quick-pantsAlebo po slovensky krátke bežecké elasťáky z technickej outdoorovej kolekcie talianskej firmy Sportful. Pre mňa osobne druhá najdôležitejšia „súčiastka“ na ultrabehy, hneď po dobrých botách. Lebo ak začne niečo tlačiť alebo odierať niekde na 60. kiláku, to je nedobré. A náhradné gate asi nenosí so sebou veľa ľudí.

Výrobca sa chváli tkaninou K-stretch, čo je materiálik ľahučký, pritom veľmi pevný, priedušný a zároveň čiastočne odolný voči vode. A samozrejme superrýchlo schne, to už som si overil v daždi. Zvonku je hladší, zvnútra trochu drsnejší, dobre a príjemne sedí na tele. Zvedavý som, ako si poradí v boji s malinčím, kosodrevinou a inými lesnými vychytávkami našich ultrabehov - Stíhačka 2018 bude prvá previerka. Čísla na štítku hovoria, že 72% polyamid, 19% elastan a 9% polyester. Zaujímavejší je ale údaj „Made in Croatia“.Tieto kraťasy sú trochu dlhšie ako som zvyknutý, siahajú mi tesne nad kolená. Aj som si myslel, že pri tej elasticite hraničiacej s kompresiou budem trochu cítiť šľachy za kolenami, ale nič, gate sa pri behu trochu vytiahli. Ale to je samozrejme individuálne. Číslovanie: na môjho človeka (176cm) treba veľkosť L. Inak bežne nosím M, takže treba skúsiť.Super je na nich to, že nie sú také príliš módne - v kikirikí farbách. Len decentné malé logá a zopár prešívaných ozdôbok na čiernom podklade. Svieti len široký elastický pás - taký zvýšený je, pod ním trochu nižšie je ešte zaväzovanie na šnúrku. Zaujímavý detail, šnúrku zatiaľ ani netreba. Uvidíme, či sa časom elasticita pásu nestratí a či nebude treba zaväzovať.Vrecko vzadu v strede, zaistené krytým zipsom, je dosť široké aj hlboké na drobnosti, ako sú kľúče od bytu, prípadne nejaká núdzová energia. Spodky nohávov sú riešené asi 2cm širokým lemom, akoby boli zvonka dovnútra gate zahnuté a prilepené. Žiadne šitie. Zvyšok nohavíc, to sú samozrejme ploché švy, ktoré nikde netlačia. Prešívané štyrmi ťahmi farebnej nite, takže ak sa aj niečo začne párať, je tam dostatočná rezerva.Prvé pocity zatiaľ super. Človek si povie, aké už nové vynálezy môžu byť na bežeckých gatiach... Ale rozdiel je cítiť napríklad v tom, že ich pri behaní na sebe necítim, v porovnaní s tými čo bežne nosím. A to nie sú žiadne rozťahané pľandáky, aj keď zopár sezón už za sebou majú. Tieto od Karposu sú dostupné aj v dámskej verzii, dováža ich na Slovensko (ako všetko od Sportfulu) Davorin.sk, viac informácií napríklad tu: Karpos Quick Pants .

Rišo Pouš

Fotky Karpos Quick Pants

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Karpos Quick Pants
sherpa 17.07.2018
Riso, tak tieto behacky uz asi navzdy ponesu tvoje meno Karpouš quick reporter pants. vzhladom na aktualnost situacie a krajinu vyrobcu ja by som to este vylepsil (cim viac tym lepsie) na Karpouš vatreni quick reporter behaj pants ;-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri