MTB single pod Laskomerom 3

20.06.2017
mtb-single-pod-laskomerom-3

Chalani z o.z. KoLesom sa činia poriadne, každý rok pribudne na západnom okraji Banskej Bystrice niečo nové. Brigády na singloch fičia pravidelne a sú čoraz obľúbenejšie. Okrem nových singlov a vylepšení tých existujúcich pribúdajú aj informačné a smerové tabuľky a tabule, takže aj nováčik potrafí. Aktuálne fungujú štyri single. O tom prvom (Dlhom) a o Koreňovke sme už písali (odkazy sú dole), teraz som sa bol pozrieť na „Ravasky“ a „Laskomerský“.

Ich kombinácia zabezpečuje kopec srandy, lebo ide o presun z najvyššieho do najnižšieho bodu tunajších singlov. Na začiatok sa dá dostať po Koreňovke z Riečanského sedla alebo z druhej strany po zelenej značke z mesta okolo vysielača. Využil som toto pohodlnejšie naberanie výšky - na začiatku po asfalte, potom po lúkach a len ku koncu trochu strmého búšenia lesom so špičkou sedla zapichnutou v... :-) Ale žiadny hluchý výšľap: z asfaltky sú parádne výhľady a lúky sú mňam mňam. Výhľady aj z nich, ako bonus.

Trail Ravasky začína nenápadne spolu s miestnym značením. Prvá časť je taká prírodne koreňovo hrboľatá, ide sa hustým lesom. Druhá je upravená viac, ale nechcem tým povedať, že je to lepšie. Len do strmšieho svahu bolo treba viac kopať. Lebo je to v podstate celé traverz jv svahu Ostrého vrchu, nie náročný, hravý. Len dve serpentínky spestrujú jeho priamy smer. Končí na zvážnici, asi kilák od „trailcentra“ na Bulíkovej (infotabuľa, prístrešok, ohnisko a tak...).

Tam začína vraj najťažší miestny trail „Laskomerský“. Ale netreba sa ho báť, lebo technickejší je len jeho záver - dve série strmých zatvorených serpentínok. Únikové možnosti sú tesne pred nimi. Zato mostíky, klopenky, skoky a iné zábavky sú na celej jeho dĺžke. Končí potom na ceste v doline, mostíkom cez potok.

Zábava zaručená, návod ako na to je v galérii. Odporúčam pozrieť aj BBTRAILS.SK, sú tam fajné videjká z trailov.

Rišo Pouš

Fotky MTB single pod Laskomerom 3

Súvisiace články:

Diskusia

RE: MTB single pod Laskomerom 3
Ripo 19.06.2018
Niečo o trailoch, aj o novom pumptracku v Laskomeri: https://www.rtvs.sk/ televizia/archiv/13156/159092#12

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri