MTB svet pri Svite +Video +GPX

23.05.2010
mtb-svet-pri-svite-video-gpx

                    Ísť bajkovať do lesa? Po týchto dažďoch? To nemôže byť dobrý nápad. Pomyslel by si niekto. To však neplatí pre Svitovskú Babu. Výnimočnú to lokalitu hneď za humnami Popradu. Horský hrebeň nad Svitom má totiž úplne iné podložie ako všetko ostatné naokolo. K tomu borovicové lesy a všetka voda hneď vsiakne. Nikdy tu nie je žiadne blato a hustá sieť chodníčkov k tomu. Veľa času som strávil ich čistením s pílkou a sekerou v ruke. Po návrate domov sa preto vždy teším na moje obľúbené cestičky.

Túto sobotu som sa vybral znovu na obhliadku po dlhšom čase. Jedno z prvých zistení bolo: kameňolom sa rozširuje. Časť borovicového lesa už je vyrúbaná aj obľúbený chodníček bude treba pretrasovať. Jedným z paradoxov dnešnej doby je aj to, že z jednej strany kopca sa do neho zahryzol kameňolom, z druhej je štátna prírodná rezervácia. Baba nie je výnimkou, hneď neďaleko máme Hranovnícku dubinu a kapitola sama osebe je Dreveník...

Keď som na mojom obľúbenom chodníčku, kde som s pílkou strávil veľa hodín zbadal stopy po ťažbe dreva, hneď mi začalo prudšie búchať srdce a pot mi vystúpil na čelo. Krásny chodníček vedúci hrebeňom to našťastie prežije. Drevo sa sťahuje priamo dole po svahu.

Nepoznám krajší pocit z pohľadu bajkera ako túlať sa lesom a skúmať každú novú cestičku. Často sa pritom zapráskam niekde na rúbanisku, alebo sa zrazu ocitnem uprostred lesa a predierajúc sa porastom tlačím bajk a hľadám cestičku von. Môj pôvodný zámer spraviť podrobného sprievodcu po chodníčkoch na Babe som preto zmenil. Nebudem vás predsa okrádať o ten pôžitok z objavovania. A vôbec. Taká malá lokalita sprievodcu nepotrebuje. Jednoducho sa treba vnoriť do lesa a jazdiť.


A tak namiesto sprievodcu vám ponúkam toto videjko. Verím, že sa zabavíte a tí, čo tam ešte neboli dostanú chuť. A nejazdite stále to isté! Nebojte sa občas aj zbehnúť dole zo zaužívanej trasy!

M.Bartoň

Aktualizácia: Pridané GPX z pojazdu tromi najkrajšími trailmi

 

 

 

 

Fotky MTB svet pri Svite +Video +GPX

Súvisiace články:

Diskusia

RE: MTB svet pri Svite
23.05.2010
Pekne si ma navnadil na bike. Po mesiaci sa asi zajtra vyberiem. Čo to bola za hudba? Pripomínlo mi to RM asi preto, že bol s ním víkend vo FUNku. Tie videá robíš čoraz lepšie.

RE: MTB svet pri Svite
Rišo 24.05.2010
Vidím, že filmovanie ťa baví stále viac a viac :) O Babe som už uvažoval ako zálohe na toto počasie, už len dotiahnuť bike do PP...

RE: MTB svet pri Svite
Rado Ilencik (info@cyklomax.sk) - 07.12.2011
Martin, a kde je helma ?

RE: MTB svet pri Svite
Martin 07.12.2011
nazdár Rado! máš pravdu, ale keď idem padať vždy si ju beriem, dvakrát mi už život zachránila...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri