Na bajku z Braniska do Sabinova

19.05.2008
na-bajku-z-braniska-do-sabinovaO tejto hrebeňovke som počul z rozprávania už dávnejšie a teraz som dostal konečne šancu si ju užiť na vlastnej koži. Vzhľadom na daždivé počasie som bol pripravený na najhoršie - aj foťák som zobral len malý "bojový".
          Prešovčania už pár rokov o tomto čase organizujú touto trasou taký "masovejší výlet". Keď sme vyrážali z Braniska bolo nás tam už vyše dvadsať. Veľkou výhodou bolo, že v našej skupine bolo zopár domácich borcov, ktorí poznali túto trasu a tak sme sa vyhli blúdeniu a v pohode a bez stresu sme si užili super bajkovačku.
          V Sabinove sme sa rozlúčili s východňarmi a ešte nás čakal náročný návrat domov. Nejaké tie hlaďáky a krízy, ale zvládli sme to a po niečo vyše deväť hodín hrubého času sme dorazili ku autám zaparkovaným pod Braniskom.

Trasa:
          Prekvapením pre mňa bolo, že prakticky celá trasa bola zjazdná. Išli sme v logickom smere, užili sme si nádherné zjazdy a výšlapy sa dali ísť v sedle. V opačnom smere by som to rozhodne neodporúčal. Blato a pováľané stromy tam síce boli, ale len symbolicky a vôbec nás to nevyviedlo z tempa. Vrcholom celej túry bol určite nádherný zjazd po úzkom chodníčku v závere hrebeňovky až do Sabinova.
          Z Braniska do sedla Smrekovica po modrej, ďalej po zelenej, pred Lačnovským sedlom doprava na lúku - tu sme po lúkach traverzli doprava a po strmej poľnej ceste vyšlapali do sedla pod Magurou - zelená je vraj ťažko zjazdná, odtiaľ už stále hrebeňom po zelenej až do Sabinova. mapka je v galérii

Ďakujem východňarom za super túru a poslielam prídel fotiek.

biker recidivista Martin Bartoň

Fotky Na bajku z Braniska do Sabinova

Diskusia

RE: Na bajku z Braniska do Sabinova
Martin 20.05.2008
tak to verím aj ja, že ešte nie je všetkým dňom koniec a tým Dolomitom sa už čoskoro budem trošku viac venovať aj tu, ináč s tým počasím to bolo v nedelu fakt šťastie

RE: Na bajku z Braniska do Sabinova
pasta 20.05.2008
tak to som mal vediet, ze tam budes, isiel by som isto, bol to aj moj - volakedy uleteny napad, zacat tradiciu takychto prejazdov na MTB, a teraz som presvihol sancu dat s Tebou rec popri inom o Dolomitoch a okoli Corvary, vsak este nie je vsetkym dnom koniec a hadam sa spozname a najdeme si cas na par slov.

RE: Na bajku z Braniska do Sabinova
peter (sportrysypo@stonline.sk) - 23.05.2008
V nedelu robime opat hrebenovku, tentoraz CERGOV. Dojdite, ak bude pocasie. Je to tiez pekne. Stretavka na MINCOLE, okolo 9 30h.

RE: Na bajku z Braniska do Sabinova
majkl 24.05.2008
no peknu bajkovacku ste zorganizovali :)

změna značení z Lačnovského sedla
Zdeněk Bartoš (zdbartos@seznam.cz) - 15.05.2022
Jen bych po letech upozornil na fakt, že vedení zelené značky (a do Lačnova i červené) z Lačnovského sedla k rozcestníku Magura,sedlo vede nyní stejně (tedy doprava na východ po louce a pak velmi strmě doleva na sever po polní ceste), jako jste to jeli v roce 2008 vy. Viz https://mapy.cz/s/dezadasalu . Moje fotky z roku 2011 z pěšího přechodu Braniska po podobné trase, jako jste jeli vy, jsou na https://zbartos.rajce.idnes.cz/VHT_Slanske_vrchy%2C_Bachuren%2C_Branisko_2.-6.7._2011_-_1._cast/ a na https://zbartos.rajce.idnes.cz/VHT_Slanske_vrchy%2C_Bachuren%2C_Branisko_2.-6.7._2011_-_2._cast/ .

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri