Novohradský pedál 2024 – pozvánka

22.03.2024
novohradsky-pedal-2024-–-pozvanka

Tak ako teda tento rok? Mazľavé blato, dážď, vietor, zima? Alebo sucho, horúčava, prach na všetkých komponentoch? To nikto nevie a nikto tu ani nič negarantuje. Alebo žeby sa už štartovali motorové píly pilčíkov a stará smradľavá V3S znova rozryla cesty na nepoznanie? Ani to nik netuší.

Ale jedno je isté.

V nedeľu 12. mája 2024 sa môžete postaviť na štart jediných MTB pretekov, ktoré sa konajú na juhu Banskobystrického kraja, presnejšie v Lučenci v oblasti Ľadovo. Že tam dole na juhu to nebude nič extra? Že je tam iba rovina a o poriadnych kopcoch ani nechyrovať? Netreba sa nechať oklamať. Trate s parametrami cca 25 km/500 m a 50 km/1000 m (konečné údaje budú ešte upresnené) vedia preveriť každého jedného cyklistu. Možno na nich nenájdete dlhé, niekoľko kilometrové, stúpania ako vo vyšších pohoriach, ale krátke a prudké stojky ukážu, čo má človek v nohách. Rýchla hravá trať je spestrená aj niekoľkými zábavnými singletrailami.

Na výber je veľké množstvo kategórií vrátane dvojice rodiča s dieťaťom.

Zázemie pretekov je situované v okolí mestského kúpaliska, účastníkom je k dispozícii dostatočne veľké parkovisko.

V rámci štartovného, ktoré je v prvej vlne do 31.3.2024 veľmi priateľské v hodnote 18€, pretekár získa profesionálnu časomieru, bohatý štartovný balíček, občerstvenie na trati a v cieli a nechýba aj tradičná tombola.

Ak ste teda do Lučenca ešte nezavítali, možno tento rok je ten správny na to, aby ste vyskúšali niečo úplne nové. Už teraz sa na Vás na jubilejnom 10. ročníku teší organizátor a autor pretekov Vlasťo Duzbaba.

               Bližšie informácie nájdete na https://cyklistika-lucenec.webnode.sk/.

Prihlasovanie je spustené od 9.3.2024 cez https://registrace.sportsoft.cz/main.aspx?e=3034&lng=sk

 

LukJur

Novohradský_pedál_2024

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri