Trans Rockies - MTB výzva z Kanady.

14.08.2008
trans-rockies-mtb-vyzva-z-kanady-V týchto dňoch sa práve konajú v Britskej Columbii (Kanada) už po siedmy krát etapové preteky na horských bicykloch s názvom Trans Rockies. Tieto preteky vznikli podľa vzoru európskeho TransAlpu a na organizácii sa podieľajú aj zakladatelia týchto najväčších európskych etapových pretekoch na MTB. Súťažia rovnako ako v Európe dvojčlenné tímy, ktoré musia ísť celú trať spolu. Cieľ každej etapy je na inom mieste a celý peloton aj s doprovodom prespáva v stanovom mestečku, ktoré sa každý deň premiestni.


          Špecifickým prvkom na týchto pretekoch je obtiažnosť trasy, keď veľká časť vedie po singltrackoch s ťažkými technickými pasážami a neraz treba aj zosadnúť a bike tlačiť. Najväčšou atrakciou je pre pretekárov určite divoká kanadská príroda. Tieto preteky sa už udomácnili v kalendári bikových etapových pretekoch a popri TransAlp, Crocodile Trophy v Austrálii a Cape Epic v Južnej Afrike o nich možno hovoriť ako o jednej z najväčších výziev pre bikových maratóncov.


          Tohto ročníku sa na pozvanie organizátorov zúčastňuje aj český extrémny biker Jan Kopka . Spolu s parťákom Milanem Špolcem štartujú v kategórii "nad 80"(súčet rokov). Priebeh závodu ich očami môžete sledovať na stránke www.iVelo.cz . Medzi štartujúcimi je dokonca aj jedna Slovenka žijúca v Kanade. S kanadským parťákom čtartuje v kategórii MIX.


          Na pretekárov čaká celkom sedem etáp, 953 kilometrov a 9800 nastúpaných metrov. Počas pretekov musia jazdci kontrolovať postup pomocou GPS. Predošlé ročníky boli poznačené aj udalosťami ako požiare a záplavy, vtedy museli usporiadatelia dokonca zmeniť trať. V každom prípade čaká na tohtoročných šesťsto účastníkov nezabudnuteľné dobrodružstvo v kanadskej divočine a v spoločnosti množstva nadšencov rovnakej krvnej skupiny.Spracované podľa stránky pretekov: www.TransRockies.com

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri