Hrebeňom Spišskej Magury na bajku

26.05.2009
hrebenom-spisskej-magury-na-bajkuTáto hrebeňovka bola vždy považovaná za tak trochu dobrodružnú akciu. Býval to prevažne zalesnený hrebeň, na ktorom bolo vzácnosťou stretnúť človeka. Už tradične slabé značenie a časté polomy a vývraty tu spôsobovali turistom nemalé orientačné problémy. Keď sa k tomu pridala lesnými traktormi rozrytá a rozbahnená cesta o zábavu bolo vždy postarané.

Minulú neďelu sme sa vydali pozrieť sa ako to tam vyzerá dnes. Milan hrebeň prešiel z väčšej časti pred rokom a tak úspešne splnil úlohu navigátora. Auto sme nechali v Tatranskej Kotline a po asfaltke sme sa dostali cez Lendak, Výbornú a Slovenskú Ves až pod Magurské sedlo. Tesne pod ním sme sa odpojili z asfaltky a Milanovým zlepšovákom natraverzovali na hrebeň.

Ako to tam vyzeralo sa dozviete z fotogalérie, ja už len dodám, že v prvej polovici hrebeňa po Bachledovu dolinu nepočítajte so žiadnym značením a na túru odporúčam suché počasie. V prípade dažďa by to boli blatové orgie.
Návrat zo sedla Príslop nad Ždiarom do Kotliny je jednoduchý po asfaltke, dá sa však spestriť starou cestou začínajúcou v Ždiari na opačnom brehu potoka ako vedie hlavná asfaltka.

M.B.

Fotky Hrebeňom Spišskej Magury na bajku

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Hrebeňom Spišskej Magury na bajku
marians (marian.surnicin@gmail.com) - 28.05.2009
zdravim myslite, ze by som to trafil, ked som tam nikdy nebol? v mape sa vcelku orientovat viem, len by som vas poprosil o presnejsi popis trasy. aka dlha to je tura? marians

RE: Hrebeňom Spišskej Magury na bajku
Martin 29.05.2009
popisovaný okruh nám trval cca 5hod., v opačnom smere by to bolo orientačne asi trochu ľahšie, podstatné je sa držať hrebeňa a nespustiť sa po nejakej zvážnici dole do doliny... holé pláne v spodnej časti hrebeňa uľahčujú orientáciu

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri